Ručná výroba

Prečo by ste si mali kúpiť český farebný a číry krištáľ práve od nás? Pretože spolu s každým kusom si kupujete originalitu a 100% český výrobok. Všetky výrobky prejdú rukami desiatky zamestnancov sklárne a ich láska k tomuto remeslu sa nezameniteľne otlačí do každého z nich.

Výrobný postup farebného krištáľu je natoľko náročný, že dodnes nebolo možné nahradiť ručnú prácu strojovou výrobou. Žiadny stroj nedokáže vyfúkať krištáľovú vázu tak ako českí sklári. Pri výrobe krištáľu sú sklári vystavení nesmierne vysokým teplotám okolo 800 ° C, pri ktorých dochádza k spojeniu dvoch vrstiev číreho a farebného krištáľu. Toto umenie sa dedí z generácie na generáciu a aj dnes sa mladí sklári učia ojedinelému remeslu fúkania a naberania krištáľu priamo pod vedením majstrov v obore.

V sklárňach, ktorých výrobky ponúkame, prebieha skutočne celá produkcia. Už od začiatku mali sklárne vlastného návrhára dekórov a na tejto praxi sa dodnes nič nezmenilo. Tiež výroba drevených foriem prebieha ručne priamo v sklárni. Každý produkt potrebuje svoju jedinečnú formu z bukového dreva. Tie sa navyše musia po čase používania neustále meniť, pretože prichádzajú do styku s vysoko rozžeraveným sklom. Farebný polotovar potom putuje z hute do brusiarne, kde ho ručne, iba za pomoci vodiacich liniek a kotúčov s technickými diamantmi, skúsení brúsiči premenia na výslednú hru svetla a farieb. Brúsenie farebného krištáľu je oveľa náročnejšie ako krištáľu číreho, lebo majster brúsič nevidí cez farebnú vrstvu a navyše brúsi pod tečúcou vodou (aby sa nenadýchal prachu), takže musí poznať všetky dekóry naspamäť.

Každý výrobok nakoniec prechádza prísnou kontrolou kvality, ktorú opäť nejde urobiť za pomoci strojov. Skúsené oči zamestnancov sklární odhalia aj tie najmenšie, často laickým okom neviditeľné nedokonalosti a do predaja sa dostanú len tie najkvalitnejšie produkty.

Celý tento proces vám zaručuje, že za svoje peniaze dostanete ten najlepší tovar vysokej kvality aj umeleckej hodnoty, ktoré dodá každému interiéru punc jedinečnosti.

© 2023 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
OK   Ďalšie informácie