Misy

Zpět na HUTNÉ SKLO

Misy

Misy a misky z hutného skla sú hrubostenné sklenené výroby z klasického sodno-draselného skla bez obsahu olovených zložiek a sú vždy 100 % ručne vyrobené. Misy sa vyrábajú na sklárskej píšťale priamo pri hutníckej peci. Na rozdiel od krištáľových produktov nie sú misy z hutného skla fúkané do foriem, ale výsledného tvaru je dosiahnuté vďaka šikovnosti a zručnosti sklárskych majstrov, ktorí k tvarovaniu používajú iba sklársku píšťalu a špeciálne drevené a kovové náradie a s pomocou špeciálnych výrobných postupov spočívajúcich v ochladzovaniu a zohrievaniu skloviny , v prehýbaniu, tvarovaniu, strihaniu či rýchlemu otáčaniu skloviny vytvárajú nádherné, často farebne veľmi zaujímavé majestátne misy.

Typické pre výrobky z hutného skla je, že sa už okrem nevyhnutného obrúsenie dna výrobku akokoľvek ďalej neupravujú, nebrúsia, nefarbia ani inak nezušľachťujú. Celá misa je vyrobená v pomerne krátkom čase u sklárskej hute a ďalej sa už len v chladiacej peci nechá riadeným poklesom teplôt vychladnúť na izbovú teplotu a následne sa len obrúsi  dno vázy.

Každá misa a miska je skutočným originálom vyrábaným bez foriem a jednotlivé uvádzané výšky, priemery a váhy sa pri každej vázy nepatrne odchyľujú.

© 2021 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
OK   Ďalšie informácie