Vázy

Zpět na HUTNÉ SKLO

Vázy

Vázy z hutného skla sú hrubostenné sklenené výroby z klasického sodno-draselného skla bez obsahu olovených zložiek a sú vždy 100 % ručnou prácou. Sklári vyrábajú vázy na sklárskej píšťale priamo pri hutníckej peci. Na rozdiel od krištáľových výrobkov nie sú vázy z hutnícke skla fúkané do foriem, ale výsledného tvaru je dosiahnutá predovšetkým šikovnosťou a zručnosťou sklárskych majstrov, ktorí k tvarovaniu používajú sklársku píšťalu a špeciálne drevené a kovové náradie a s pomocou špeciálnych výrobných postupov spočívajúcich v ochladzovaní a zohrievaní skloviny, v prehýbaniu, tvarovaniu, strihaniu či rýchlym otáčaním skloviny vytvárajú nádherné, často farebne veľmi zaujímavé majestátne vázy.

Typické pre výrobky z hutného skla je, že sa už okrem nevyhnutného obrúsenie dna výrobku akokoľvek ďalej neupravujú, nebrúsia, nefarbia ani inak nezušľachťujú. Celá váza je vyrobená v pomerne krátkom čase u sklárskej hute a ďalej sa už len v chladiacej peci nechá riadeným poklesom teplôt vychladnúť na izbovú teplotu a následne sa len obrúsi  dno vázy.

Každá váza je skutočným originálom vyrábaným bez foriem a jednotlivé uvádzané výšky, priemery a váhy sa pri každej váze nepatrne odchyľujú.

© 2021 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
OK   Ďalšie informácie